Go Back   MB1 - Mercedes-Benz bendraminčiams » Įvairios Temos » Apie Viską

Naujas pranešimas
Rodymo būdai
Temos įrankiai
Old 2010-10-14, 14:12   #1
roliz
 
Statusas: Naujasis MB1 Narys
Užsiregistravo: 2010-10-06
Pranešimai: 1

roliz is on a distinguished road



Standartinis Auto gaisrai

Neseniai supleškėjo pusbrolio automobilis – važiavo, pradėjo rūkt salone po panele laidai, gesintuvo neturėjo... Kol atvažiavo gaisrininkai viskas jau įsiplieskę buvo...
Po šio įvykio, nors tai nutiko ir ne man, kažkaip susimąsčiau, kaip būtų galima patikrinti ar niekas negresia panasaus automobiliui?

Pvz šiame video (http://www.youtube.com/watch?v=klwATBYHE3o) labiausiai akcentuojama elektronika, į ką dar reikėtų atkreipt dėmesį? Pasidalinkite kas esate su kažkuo panašaus susidūrę

roliz neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-10-14, 14:28   #2
400E
 
400E's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2008-06-17
Gyvenamoji Vieta: Kaunas
Pranešimai: 2,777

400E is on a distinguished road

Nusiųsti žinutę 400E per Skype™


Standartinis

Nieko man atrodo čia neprižiūrėsi, apsidraudi kasko ir važinėji ramus.

__________________
MB S500 '94 (W140)
MB E270CDI '04 (W211)
MB E320CDI '01 (S210)
ex - MB E300TD '97 (S210)
ex - MB 280E '92 (W124)
ex - MB E200 '94 (W124)
ex - MB 300CE '90 (C124)
ex - MB 400E '93 (W124)
400E neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-10-14, 14:49   #3
ldalius
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2010-05-27
Gyvenamoji Vieta: Panevėžys
Pranešimai: 6,370

ldalius is on a distinguished road



Standartinis

labai teisingai reklaminėje medžiagoje pasakyta - viskas kas mašinoje daryta ne techniškai kelia realų pavojų gaisrui. Daug kartų esu matęs kaip meistrai montuoja signalizacijas - dažnai vaizdas absurdiškas, kai signalizacijų blokai yra užkišami kažkur už ortakių ar pririšami dirželiais prie kokių nors konstrukcijų. Laidai pravedžiojami bele kaip - po gumom, po kilimėliais ir pan. Taip pat yra daug tiesos apie dujines irangas.
Kita vertus mūsų automobilių vairuotojai labai retai išmano kas kur ir kaip automobilyje yra ir kodėl taip o ne anaip. Dažnas vairuotojas keisdamas saugiklius net nežino kodėl saugikliai yra spalvoti, kad skiriasi jų nominalas, o be to dažnai net nežino kokio dydžio saugikliai turi būti sudėti atskiroms el grandinėms. Dažnai būna kad perdegus saugikliui ir sudegus naujai idėtam yra bandomą gedimą šalinti dedant didesnio amperažo saugiklius o ne vieną kartą esu matęs automobilių saugiklių blokuose ir sudėtas vielutes vietoj saugiklių arba ikištas pinigines monetas vietoj jų.
Kitas etapas, kai tautiečiai deda galingesnes lemputes į žibintus, net nežinodami, kad el instaliacijos laidai yra paskaičiuoti standartinėms lemputėms. O susideda 100w lemputes vietoj priklausančių 55w. Laidai kaista, o vienas ikaitęs laidas bendrame laidų apvalkale kaitina ir kitus aplink jį esančius.
Ar dažnas vairuotojas ar garažo Antaniukas tvarkydamas el instaliaciją laidų sujungimus lituoja? Susuka izoliaciją dantimis ar stalo peiliu atlupęs ir geriausiu atveju tik izoliuoja. O ta vadinama liaudyje "skrutkė" su laiku oksiduojasi, kontaktas tampa prastas ir vėlgi prasto kontakto vieta kaista su visomis toliau sekančiomis pasekmėmis.
Neveltui daugelis rimtų elektrikų jei pamato priraizgytus auksarankių laidynus tokių automobilių net neima tvarkyti vien dėl to kad sunku surasti kas ir kur pridirbta, o be to nenori paskui prisiimti atsakomybės už tokio automobilio remontą.
Dar daug automobilių esu matęs, kai ypač jaunimas mėgstantis viską tiurlinguoti salone prisidaro visokių šviečiančių lempučių, šviečiančius slenksčius ir dugnus, kurie būna tiesiogiai veikiami neigiamų padarinių. Daug kartų esu matęs išsilydžiusius lempučių lizdus tiek salono irangoje tiek automobilio išorės apšvietime, kad irgi priveda prie kontaktų trumpo jungimosi.
Garso aparatūros montavimas tai išvis patyliu - jau nekalbant apie prastus ir nekokybiškus laidų sujungimus ir izoliavimą medicininiais pleistrais ar prekių pakavimo lipnia plėvele. Dedant galingesnę aparatūrą nebeužtenka standartinių laidų storio - tautiečiai dažnai tiesiai nuo akumuliatoriaus pro pirmas pasitaikiusias ertmes atsiveda storesnius laidus, kurie būna pravesti palei aštrius kėbulo ertmių kampus ir labai dažnai be papildomų saugiklių.
Dažnas automobilis mūsų šalį pasiekia iš vakarų jau buvęs avarijose. Ar esate kada matę kaip sutvarkoma el instaliacija automobiliams kurie sulipdyti iš gabalų? Apie angliškų auto perdirbimo niuansus jau gal nebeužsiminsiu
Žodžiu galiu drąsiai teigti, kad 80 procentų automobilių gaisrų kyla dėl viršuje išvardytų dalykų, o kiti 20 procentų jau yra automobilių natūralios senatvės, kada laidai trūkinėja, izoliacija yra, kuro sistemos guminės dalys taip pat praranda savo sandarumus, toliau automobilių avarijos, kada yra pažeidžiama el instaliacija ir kuro sistema. Na ir neatmetu automobilių netgi naujų konstruktorių praleistų neigiamų niuansų, dėl ko yra buvę kad netgi būdavo į gamyklas gražinamos visos partijos ką tik nuo konvejerio nuriedėjusių automobilių.

P.S. prirašiau daug, bet viską rašiau būdamas blaivus, sveiko proto ir neapsirūkęs

Taigi visiems gero kelio ir tfu tfu tfu nuo gaisrų


Paskutinį kartą redagavo ldalius; 2010-10-14 15:00 val.
ldalius neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-10-14, 15:22   #4
Deive
 
Deive's Avatar
 
Statusas: MB1 Narys
Užsiregistravo: 2010-09-02
Gyvenamoji Vieta: Panevežys
Pranešimai: 59

Deive is on a distinguished road



Standartinis

mano anksciau turetas e39 bmw sudege vaziuojant.. ekspertai pasake kad kalti laidai, signalizacija.. vos spejau issokti is masinos, supleskejo visa.. bet pats nelabai tikiu kad kalta signalizacija..

__________________
Deive neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-10-14, 15:25   #5
woodoooo
 
woodoooo's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2009-05-11
Gyvenamoji Vieta: Vilnius
Pranešimai: 5,911

woodoooo will become famous soon enough

Nusiųsti žinutę woodoooo per Skype™


Standartinis

toks ispudis susidaro kad lt nera tvarkingu masinu. as pats neperseniausiai keiciau visa aparaturos pravotke neesu profas betgaliu garantuot kad del mano istampytu laidu auto tikrai neuzsidegs. beje nevisais atvejais ira butinas litavimas.

__________________
WWW.CARZAP.LT
woodoooo neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-10-14, 15:35   #6
ldalius
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2010-05-27
Gyvenamoji Vieta: Panevėžys
Pranešimai: 6,370

ldalius is on a distinguished road



Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė woodoooo View Post
toks ispudis susidaro kad lt nera tvarkingu masinu. as pats neperseniausiai keiciau visa aparaturos pravotke neesu profas betgaliu garantuot kad del mano istampytu laidu auto tikrai neuzsidegs. beje nevisais atvejais ira butinas litavimas.
Kadangi aš esu baigęs eketrotechnikos specialybę (nors visą gyvenimą sunkvežimius vairavau) tai rekomenduoju laidus lituoti automobilyje visais atvejais arba uždėti antgalius- na nebent jei panaudojote atskirą elektros laidą sėdynės užvalkalui užkabinti ar bagažinėje esantiems šašlykų iešmams surišti


Paskutinį kartą redagavo ldalius; 2010-10-14 15:40 val.
ldalius neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-10-14, 15:41   #7
woodoooo
 
woodoooo's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2009-05-11
Gyvenamoji Vieta: Vilnius
Pranešimai: 5,911

woodoooo will become famous soon enough

Nusiųsti žinutę woodoooo per Skype™


Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė ldalius View Post
Kadangi aš esu baigęs eketrotechnikos specialybę (nors visą gyvenimą sunkvežimius vairavau) tai rekomenduoju laidus lituoti automobilyje visais atvejais arba uždėti antgalius- na nebent jei panaudojote atskirą elektros laidą sėdynės užvalkalui užkabinti ar bagažinėje esantiems šašlykų iešmams surišti
apie ka as ir kalbu visur dariau ne skrutkes o fiskes (papa, mama)

__________________
WWW.CARZAP.LT
woodoooo neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-10-14, 15:58   #8
ldalius
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2010-05-27
Gyvenamoji Vieta: Panevėžys
Pranešimai: 6,370

ldalius is on a distinguished road



Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė woodoooo View Post
apie ka as ir kalbu visur dariau ne skrutkes o fiskes (papa, mama)
o jei tuos antgalius užspaudei tam reikalui skirtomis replėmis, o ne paprastomis tai gali miegoti ramiai

ldalius neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-10-14, 16:47   #9
woodoooo
 
woodoooo's Avatar
 
Statusas: MB1 Forumo Rėmėjas
Užsiregistravo: 2009-05-11
Gyvenamoji Vieta: Vilnius
Pranešimai: 5,911

woodoooo will become famous soon enough

Nusiųsti žinutę woodoooo per Skype™


Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė ldalius View Post
o jei tuos antgalius užspaudei tam reikalui skirtomis replėmis, o ne paprastomis tai gali miegoti ramiai
miegosiu ramaiai

__________________
WWW.CARZAP.LT
woodoooo neprisijungęs   Cituoti
Old 2010-10-14, 21:19   #10
Jexx
 
Jexx's Avatar
 
Statusas: Ištikimas MB1 Narys
Užsiregistravo: 2009-02-03
Gyvenamoji Vieta: Utena
Pranešimai: 931

Jexx is on a distinguished road



Standartinis

kazkodel dalius razumnai garuodija....

Jexx neprisijungęs   Cituoti


Naujas pranešimas

Bookmarks


Pranešimų Taisyklės
Jūs negalite rašyti naujų temų
Jūs negalite rašyti pranešimų
Jūs negalite prisegti failų
Jūs negalite koreguoti savo pranešimų

BB code is Įjungtas
Šypsenėlės Įjungtas
[IMG] kodas Įjungtas
HTML kodas Įjungtas

Peršokti į


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
Be raštiško MB1.LT sutikimo kopijuoti ir platinti www.mb1.lt esančią tekstinę, bei grafinę informaciją griežtai Draudžiama.
© 2007-2021 MB1.LT All Rights Reserved.