Tema: Namo statyba
View Single Post
Old 2019-10-08, 12:53   #544
gNt
 
gNt's Avatar
 
Statusas: Ištikimas MB1 Narys
Užsiregistravo: 2011-03-29
Gyvenamoji Vieta: Klaipeda
Pranešimai: 324

gNt is on a distinguished road



Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė Vilius View Post
Gal kanors zinai apie mini rukupus? Kur i siena ikisa, veiksmingi ar nelabai ?
Pataupiau namie ant rekupo, tai dabar jau pradedu gailetis
Pas mane B klasė, turiu susimontaves sieninius (getair smartfan), veikia ciklais t.y 70sec ipucia ora - 70sec traukia ora. minimaliai turetu buti du mini rekuperatoriai kuo toliau vienas nuo kito t.y skirtinguose kambariuose. jie sinchronizuotai dirba kai vienas ipucia - kitas traukia. skamba gražiai, bet yra vienas, efektas yra ventiliacija jaučiasi, bet... nemaži šilumos nuostoliai ypatingai jei vėjuotoje vietoje gyveni, be to tenka susitaikyti su ventiliatoriaus keliamu triukšmu. kitas momentas pas mane jie sumontuoti antrame aukšte, neišvengiamai partraukia kvapus iš virtuvės.
Manau jie efektyvesni montuojant į butus su įstiklintais balkonais, pragrežiant skylę tiesiai į balkoną, o užstiklintame balkone vėjas neįpučia.
Mano patarimas jei nėra galimybės ortakių išvedžioti statyti tokį, nemėtant pinigų ant pigių sieninių rekupų.

https://homeair.lt/prekes/blauberg-f...ekuperatorius/

Jis jau panašesnis į tikrą rekuperatorių, efektyvesnis ir sandarus.
Kitas variantas jei remontai atlikti, bet lubose yra vietos vedžioti lanksčius ortakius ~7cm, ir dėtis įtempiamas lubas tokių atvėju lubos nusileis apie ~10 cm..
Ir tiesa jei gerai pamenu A klasės namams rekuperatorius nėra privalomas, bet labai rekomenduojamas, nes efektas bus toks pat kaip stiklainis su užsuktu dangteliu. Sandarus namas privalo vėdintis, kitaip konstrukcijose kaupsis drėgmė jau nekalbant apie komfortą

__________________
CLK 320CDI (C209)
gNt neprisijungęs   Cituoti