View Single Post
Old 2017-08-27, 15:24   #24
aleximo
 
aleximo's Avatar
 
Statusas: Ištikimas MB1 Narys
Užsiregistravo: 2015-02-19
Gyvenamoji Vieta: Vilnius
Pranešimai: 744

aleximo is on a distinguished road



Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė Robertas1993 View Post
Aleximo, koka tavo nuomone apie BARDAHL XCT 5W40, gera alyva ar tokia siaip sau?
Tingiu gilintis i butent sio tepalo(5W40) DIN/ISO standartus(kurie net nenurodyti techniniam aprasyme ir objektyviai to neimanoma padaryt), bet perziurejus minetu tepalu technini aprasyma galiu teigti(nepyk) kad tai is pilkos mases.
Techninis aprasymas - https://bardahl.lv/wp-content/upload...1-XTC-5W40.pdf

1. Nenurodyta ar tepalai turi licenzijas ar tik atitikmenis minetiems standartams(VW 502/505, MB 229.3 / 226.5 ir t.t.).
2. Nenurodytas nei vieno techninio parodymo nustatymo standartas, kiekvienas pardoymas gali buti nustatomas pagal kelis standartus (DIN, ISO, ATSM ir t.t..). Ten apie tai nei zodzio, tai svarbu kad galima butu palyginti tepalus objektyviai.
3. Cia nieko blogo aisku bet keista kad raso kad galima nauduoti tik 36 menesius nuo pagaminimo, standartiskai tai yra 4-5 metai.

Konkreciai 5W40 tepalai yra darbingiausi ir skirti "alia" heavy duty, nes turi daugiausiai sarmines atsargos. Lyginant situos tepalus su kitais reikia atsizvelgti i 3 parametrus daugiausia(neiskaitant butinos salygos - privalo buti reikiama licenzija, arba bent atitikmuo, bet aisku 100% geriau licenzija):
1. Klampumo indeksas(kuo didesnis tuo geriau, jis parodo ant kiek geriau tepalai dirba prie skirtingu temperaturu, prie zemos temperaturos bus tirstesni, prie aukstos atvirksciai, maziau apkrovos siurbliui hidrauliniam kur tai aktualu).
2. Pliupsnio temperatura - kuo didesne tuo geriau. Tiesiogiai parodo tepalu issigaravima, ukiskai tariant - kuo didesne pliupsnio temperatura, tuo maziau reikes dapilt tepalu nes maziau issigaruos. Taip - teisingai supratai, jie issigaruoja.
3. TBN (Total base number) - Sarmu atsargos kiekis kuris neutralizuoja atsirandancias rugstis(jos ir yra didziausia problema).
4. Stingimo temperatura mum neaktuali, jei yra bent -35 to pakanka pilnai.

Siaip idomumo delei palyginau BARDAHL XCT 5W40 su mano tepalais 5W40:
1. Pas tavuosius parasyta kad turi MB 229.3 / 226.5, bet neaisku ar tai licenzija ar tik atitikmuo. Pas mano juodai ant balto - licenzija MB-approval 226.5/229.5, bet atkreip demesi kad jie turi aukstesne (229.5).
2. Pliupsnio temperatura - tavo 223C, mano min. 235C
3. Klampumo indeksas - tavo 173, mano 181. Skirtumas jau matosi pagal klampuma prie 100C - pas tavuosius 14,60, pas mane 14,42, t.y. jie ne taip greit skysteja kylant temperaturai arba atvirksciai.
4. TBN(sarmu atsarga) - tavo 10,5 mgKOH/g, mano - 11,25 mgKOH/g.

Pabreziu kad lyginti tepalus reikai zinant pagal kokius standartus isgauti parodymai, to nei tavo nei daugelis gamintoju nenurodo, kaip ir tarkim pramoninese alyvuose nenurodo daug iti svarbiu parodymu, nes taip slepia lievus rezultatus. Nors automobiliniai tepalai yra paprasciausi galima sakyt, standartai 95% bus vienuodi pas visus.
Automobiliniams palygint pliupsnio temperaturos ir klampumo indekso uztenka paprastam vartuotojui. Gilintis reikia nebent norint prigaut gamintoja del tarkim nenuturaliai uzkelto klampumo indekso, bet tai labiau pramoneje jau pasitaiko.

Ir paskutinis "lietuviskas" pagrindinis svertas - uz kiek perki savo 5L bakeli tepalu ir kiek iseina bendra kaina siunciant juos dar pora tukstanciu kilometru(aisku jei siunti) ?

P.S. Reikia suprasti kad tai tikslieji dalykai(kaip fizikos mokslas), cia turi buti nurodyta viskas juodai ant balto ir pagal parodymus turi buti lyginama, bet daugelis iskraipo viska neparodydami kai kuriu parodymu arba nerasydami pagal kokius standartus nustate parodymus. Taip yra zaidziama. Shellas takim pramoneje pastoviai zaidzia 73% better that standard reqiuerd Siaip World'e yra keliasdesimt skirtingu nustatymui nauduojamu standartu Ir taip zaidzia visi, kas gerai - rodom, kas blogai - uzkuodojame kazkaip arba isviso nerasom, vistiek buki perka del musu vardo arba tiesiog neismano. Zmonems kazkas gesta po 2 metu, jie galvoja kad tai normalu ir iprasta, bet pagalvot kad galejo sugesti po 4-5 metu jie negali, nes tepalai tai tiesiog skysta mase kuria reikia pilt kur tai parasyta ant kamscio, pas visus vienuoda gi


Paskutinį kartą redagavo aleximo; 2017-08-27 15:41 val.
aleximo neprisijungęs   Cituoti