Tema: Namo statyba
View Single Post
Old 2012-05-12, 01:58   #11
Darvienas
 
Statusas: Ištikimas MB1 Narys
Užsiregistravo: 2012-04-25
Pranešimai: 710

Darvienas is on a distinguished road



Standartinis

Citata:
Pradžioje rašė Apple View Post
Sveiki,

Planuoju sode statyti 110 kv.m. vasarnami. Pastoviai gyventi ten neplanuoju, o karkasinio noriu dėl pigesnės statybos, nesinori į vasarnamį investuoti krūvą pinigų. Labai įdomu, gal pas mus forume yra statybininkai kurie ką nors galėtų pakomentuoti apie kainas, o gal būt ir užsiimti statybomis norėtų?

Taip pat, gal yra kas jau tokį namą pasistatęs ir gali pakomentuoti +-? Trūkumai, į ką labiausiai kreipti dėmesį ir t.t.

Gal kas kokius statybininkus patikimus galėtų rekomenduoti?

Ir šiaip visa info šia tema bus naudinga
mano tėtė tokiais namai užsiimdavo, organizuodavo ir vykdydavo statybą. Dabar toj firmoj nebedirba, bet kartais užsiima tokių darbų organizavimu pažystamiem (pamatai, firma pastato, po to elektra ir t.t.). Šiaip ir savo paskutinius tris namus statė karkasinius, dabar tokiame ir gyvena.
Kiek aš galiu pasakyti tai tik pliusai palyginus su mūriniu namu. Daug pigesnė statyba, daug lengviau ir greičiau statosi. Padarai pamatus, išlieji betoninę pagrindinę aikštelę ir tau namą kaip lego per savaitę atveža ir surenka. Gali užsisakyti tik "lukštą", arba pvz su jau padengtu stogu (su bitumine danga, čerpėm ar pan.), arba gali imti viską, kad jau bus ir su gipsu viduj, reikės tik nusidažyti sienas, langus duris susidėt ir raktus pasiimt. Priklauso kaip greitai nori namo ir kiek tam skiri pinigų.
Apdaila lengviau daryti net pačiam (aš su tėte visą grindų ir sienų apšiltinimą darėm jo name ir t.t.), šiltesnis ir mažiau išlaikymo sąnaudų reikalaujantis būdas. Tokį namą kaip tu nori kiek man kainos žinomos tai ~150tūkst turėtum išsitekti (priklauso nuo kvadratūros ir t.t.).
Trūkumai lyginant su mūriniu yra tik "gyvavimo" laikas - mūrinis apie 100metų, karkasinis apie 70.

__________________

SE300 (3.2l B+G) 1992m.
Darvienas neprisijungęs   Cituoti